אודות

 
 
 
 

רותינע הינו בית ספר לתנועה ולמחול בהנהלת רותי ארנשטיין ברנע. הסטודיו הוקם בשנת 1997 ודלתותיו פתוחות עבור כל מי שרוצה לרקוד – ילד, ילדה, נער, נערה איש או אישה. רותי מאמינה, שכל אחד יכול לרקוד ושהשמיים הם הגבול, ועל בסיס אמונה זו היא מנהלת את הסטודיו.

 
רותי ארנשטיין-ברנע – מייסדת בית הספר
 

רותי הינה בוגרת האקדמיה ע"ש רובין בירושלים ובעלת תואר ראשון במוזיקה ובמחול. בתום לימודיה באקדמיה קיבלה מלגת הצטיינות ונסעה ללמוד באקדמיה "amor de dios " שבמדריד, ספרד. עם חזרתה לארץ לימדה מחול בשכונות מצוקה – שכונת התקווה, יפו ג' ונווה אליעזר, מטעם הקרן לשיקום שכונות (קרן תל אביב). במקביל רותי לימדה ומלמדת מחול במסגרות ציבוריות ופרטיות שונות ברחבי הארץ, וב-20 השנים האחרונות מלמדת ומנהלת את ביה"ס רותינע לתנועה ולמחול ברעננה.


הסטודיו מיועד לגילאי 3 - 60, ומחולק לקבוצות על פי גיל וסגנון ריקוד. בסטודיו ישנו מסלול רגיל של תחומי המחול, ויש מסלול מקצועני וחוגים למבוגרים.

 
 
 
סטודיו למחול רותינע
 
 
 
 
תחומי הריקוד ברותינע


מחול ספרדי, פלמנקו וג'אז קלאסי ומודרני – תחומי ההתמחות של רותי, מנהלת בית הספר, שעליהם מושם דגש רב בבית הספר. בנוסף קיימים בסטודיו תחומי העשרה נוספים –בלט קלאסי, מחול מודרני, מחול יצירתי, מחול אירי, ברייקדאנס והיפ-הופ. כל החוגים מועברים על ידי כ-20 מורים מקצועיים ומהמובילים בארץ בתחום הריקוד הספציפי, המעבירים את הידע לתלמידיהם באהבה ובהנאה.

 
שיטת הלימוד של המחול הספרדי והפלמנקו
 

שיטת הלימוד בה דוגלת רותי היא שיטת (S.D.I SPANISH DANCE INSTITUTE), שיטה לפיה היא מלמדת למעלה מ-25 שנה. השיטה הומצאה על ידי דיאנה בלצ'ר, נשיאת העמותה העולמית, שהיא מורתה של רותי מימי האקדמיה. שיטה זו מכשירה רקדנים ומובילה אותם לתעודת הוראה בתחום הפלמנקו והמחול הספרדי הקלאסי.

 
 
 
להקה צעירה מופע סיום שנה 2009 היפ הופ צילום זאב שטיין
 
 
 
 
מגמות הלימוד בבית הספר
 
  • מגמת הג'אז – כוללת 4 להקות: אפרוחים, צעירה, ייצוגית ובוגרת.
  • מגמת הפלמנקו – כוללת גם היא 4 להקות: אפרוחים, צעירה, ייצוגית ובוגרת.
  • מגמת מחול אירי – מחול סטפס אירי בסגנון "Lord of the Dance" לבנים צעירים, לילדים ולנשים.
  • מגמת היפהופ – כוללת 4 להקות: אפרוחים, צעירה, ייצוגית ובוגרת ושיעורים חופשיים מכתה א עד בוגרים .
  • מגמת ברייקדאנס – מציעה  שיעורים למתחילים ולמתקדמים מכתה א עד בוגרים.  
 
 
 
להקה צעירה מופע סיום שנה 2009 היפ הופ צילום זאב שטיין
 
 
 
 

* ניתן לשלב בין מגמות הפלמנקו והג'אז * 


מגמות אלו מובילות את הרקדנים המובילים להשתתפות בלהקות המקצועיות הפועלות בבית הספר.


להקות הסטודיו

בסטודיו פועלות שלוש להקות מקצועיות:
 
  • להקת OTRO FLAMENCO שהוקמה בינואר 2009 והושקה בערב בכורה ב- 8.7.09 בסוזן דלל , במאי 2013 קיבלה הלהקה הכרה לשילובה במסגרת מופעי "סל תרבות" ארצי.
  • להקת ג'אז מקצועית "תשע" שהוקמה בספטמבר 2009  והושקה בערב בכורה ב- 1.7.10 בסוזן דלל
  • להקת מחול אירי מקצועית "IRISH DANCE ISRAEL" – בניהולו של יאיר ורדיגר.
 

לכל להקה ישנה תוכנית שנתית של פעילות ותכנים שניתנים בתחילת השנה. שליטה בבלט הקלאסי ו/או במחול המודרני היא תנאי מוקדם להשתתפות בלהקות.


ללהקות אלה ניתן להצטרף לאחר אודישן. ניתן לנסות להתקבל לאחת הלהקות הקיימות של הילדים הצעירים.

 
 
 
מופע סיום שנה, טרום בלט. צילום רמי זרנגר
 
 
 
 
כל אחד יכול לרקוד
 

המוטו המנחה את רותי ואת פעילות הסטודיו כולו הוא, שכל אחד יכול לרקוד, וההתמדה והרצון הם שמביאים להצלחה. כמה עשרות רקדניות מתלמידותיה של רותי הן כיום מורות במסגרות אקדמיות בארץ ובעולם, וחלקן רקדניות בלהקות או רקדניות סולניות בארץ ובעולם בתחומי הג'אז והפלמנקו.

חמש מרקדניות הפלמנקו ברותינע זכו בשנים האחרונות במקומות הראשונים בתחרות הפלמנקו הארצית מיסודה של "קרן עדי" וקיבלו מלגות השתלמות בספרד

כמה מבוגרות הסטודיו השתלבו בלהקות המחול המובילות בארץ בתחום המודרני וההיפ-הופ ( מיומנה, שקטק,   היפהופ CREWS מובילים ועוד)

 
 
 
OTRO FLAMENCO צילום זאב שטיין
 
 
 
רקוד כפי יכולתך

לכל אוהבי המחול, קטנים וגדולים, מוצעת תוכנית "רקוד כפי יכולתך" – במחיר קבוע וסופי. תוכנית זו מאפשרת השתתפות בכל השיעורים המיועדים לרמת התלמיד ולגילו.   


עוד קצת על רותינע


רותינע הינו בית ספר למחול ולתנועה, בעל אג'נדה חינוכית מובנה המבוססת על המוטו שכל אחד יכול לרקוד, בין אם הוא ילד, ילדה, אישה או איש. מקצועיות היא חלק בלתי נפרד מהלימוד; צוות המורים מונה מורים מוסמכים ומנוסים בתחומי המחול השונים, המעבירים שיעורים ברמה גבוהה אולם ללא לחץ ומתח. האווירה כולה בבית הספר נשענת על אהבת הריקוד והתנועה, ועל מתן האפשרות להנאה ולהתפתחות אישית בתחום.


המקצועיות ניכרת גם בעיצוב המקצועי של בית הספר – המרוצף כולו ברצפה מיוחדת ובולמת זעזועים, על מנת לשמור על בריאות הגב (והנפש). לבית הספר שיתופי פעולה רבים עם מסגרות מחול בינלאומיות בעלות מוניטין רב, בעיקר בתחום הפלמנקו אולם גם בתחומי המחול האחרים. על מנת לאפשר התפתחות מקצועית והכשרה, הלימוד מתבסס על שיטת ה- S.D.I , ומבית ספרנו יוצאות מדריכות מוסמכות למחול בתחומי הג'אז והפלמנקו. הקשר עם התלמידים נמשך לאורך שנים, ומתבטא גם באמצעות שילובם בהוראה בבית הספר וגם בהקמת להקות מקצועיות משותפות.


מיקומו של בית הספר ברחוב אחוזה ברעננה מאפשר גישה נוחה לכל התלמידים, ולנוחותכם קיימת חניה חינם ללקוחות רותינע  ממש מתחת לבניין.

 


ספטמבר 2015 ברותינעבמהלך ספטמבר יתקימו פעילויות כרגיל,  שיעורים הנופלים על ערבי חג וחג יוחזרו במלואם בבקרי ימי החופש בספטמבר


פעילויות מיוחדות


ברותינע מעודדים גיוס לשירות צבאי או לאומי ומציעים תוכניות מיוחדות לנערות לפני גיוס ולחיילות – לשמירה על הכושר והאושר.
אירועים והופעות עם ערך מוסף – הופעות באירועי תרומה לקהילה, אירועי סוף שנה בשילוב אומנויות, השתתפות בפסטיבלים ואירועי מחול, השתתפות בכנסים ותחרויות סולנים.


נשמח לרקוד אתכם בכל סגנון ובכל יום*!